Dzień dinozaura w przedszkolu w Legionowie

dzień dinozaura

Grupa Żabki z przedszkola „Magiczny Świat Dziecka” w Legionowie miała niezwykły dzień – dzień dinozaura! Dzieci wzięły udział w wielu fascynujących zajęciach, które przybliżyły im świat prehistorycznych gigantów.

Na początku dnia, małe Żabki z zaciekawieniem słuchały opowiadania o dinozaurach. Z zapałem wsłuchiwały się w historie o tych wielkich stworzeniach, które kiedyś żyły na Ziemi. Każde dziecko miało szansę poznać różne gatunki dinozaurów, ich nazwy i cechy charakterystyczne.

Następnie przedszkolaki wzięły się do pracy! Rozwijając swoją kreatywność, układały puzzle z wizerunkami dinozaurów. Było to nie tylko zabawne zadanie, ale także edukacyjne, pomagające dzieciom zapamiętać nazwy i wygląd poszczególnych dinozaurów.

Nie mogło zabraknąć także artystycznej części tego dnia. Z wielkim entuzjazmem i zaangażowaniem dzieci malowały obrazki dinozaurów. Kolorowe farby, pędzelki i ogromna dawka wyobraźni pozwoliły stworzyć prawdziwe arcydzieła, na których ożywały prehistoryczne stwory.

Dzień dinozaura w przedszkolu „Magiczny Świat Dziecka” był nie tylko czasem zabawy, ale przede wszystkim okazją do nauki i odkrywania fascynującego świata dawnych czasów. Małe Żabki z pewnością zapamiętają tę przygodę na długo!