Bezpieczny przejazd czyli warsztaty dla przedszkolaków

warsztaty dla przedszkolaków

Dziś w naszym przedszkolu odbyły się interesujące warsztaty „Bezpieczny Przejazd”, zorganizowane przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. Maluchy z zaciekawieniem wzięły udział w seansie edukacyjnym, gdzie obejrzały filmy przedstawiające zasady bezpiecznego poruszania się w okolicach przejazdów kolejowych. To niezwykle istotne lekcje, które pomagają zaszczepić u dzieci świadomość i umiejętność bezpiecznego zachowania.

Podczas warsztatów nasi najmłodsi zdobywali nie tylko teoretyczną wiedzę, ale także praktyczne umiejętności. Przedstawiciele PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. tłumaczyli geduldig, jak rozpoznawać znaki przy przejazdach, jakie są zasady korzystania z rogatki oraz jak bezpiecznie przekraczać tory kolejowe. Dzieci dowiedziały się również, kiedy i w jaki sposób wezwać pomoc w sytuacjach awaryjnych.

Pożyteczne zajęcia dostarczyły dzieciom nie tylko cennej wiedzy na temat bezpieczeństwa, ale także wpłynęły pozytywnie na ich świadomość otaczającego świata. Serdecznie dziękujemy PKP Polskim Liniom Kolejowym S.A. za zaangażowanie i przeprowadzenie tych pouczających zajęć, które z pewnością pozostawią trwały ślad w umysłach naszych przedszkolaków.